دستورالعمل تن‌-کیلومتر نهایی شد: نرخ 1033 ریالی برای هر تن‌-کیلومتر
 منبع : گلرنگ ترابر
 ۱۳۴۸/۱۰/۱۱,۰۳:۳۰
271 بار دیده شده

دستورالعمل تن‌-کیلومتر نهایی شد: نرخ 1033 ریالی برای هر تن‌-کیلومترمحاسبه شاخص‌های اولیه تن کیلومتر بر اساس عوامل هزینه‌ای قیمت تمام‌شده و نرخ تن کیلومتر با در نظر گرفتن تأثیر تک‌تک هزینه‌ها در واحد تن – کیلومتر و تجمیع آن‌ها صورت گرفته است.

 

 یک روز بعد از جلسه کامیون‌داران در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای که با دستور کار اصلاحیه بر اجرای تن کیلومتر تشکیل شد؛ سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در اطلاعیه‌ای خبر داد که دستورالعمل اجرایی تن – کیلومتر نهایی شد.

روابط عمومی سازمان راهداری اعلام کرده است در این جلسه، بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص نحوه اجرای مرحله نهایی مصوبه 209 شورای عالی هماهنگی ترابری کشور در خصوص تعیین نرخ حمل جاده‌ای بر اساس تن-کیلومترانجام شد و پس از بحث و بررسی پیرامون مصوبه تن‌کیلومتر با توجه به نهایی شدن دستورالعمل اجرایی، ابلاغ دستورالعمل و بخشنامه اجرایی مربوطه به استان‌ها در دستور کار سازمان قرار گرفت..

در این نشست هم‌چنین مقرر شد نرخ شاخص بر مبنای هر تن – کیلومتر 1033 ریال و ضرایب مسافت به استان‌ها اعلام شود هم‌چنین ضریب تطبیق بین 0.75 درصد تا 1.25 درصد توسط استان‌ها در نظر گرفته شود.

بر اساس این گزارش با توجه به این‌که اجرای این دستورالعمل امکان دارد موارد پیش‌بینی‌نشده احتمالی که جامعیت همه موارد، معیارها و دامنه‌ها را پوشش ندهد، وجود دارد، ازاین‌رو توافق شد درصورتی‌که نرخ‌های محاسباتی از نرخ‌های فعلی کمتر باشد، نرخ فعلی ملاک عمل قرار گیرد.

این گزارش حاکی است به‌منظور رفع نواقص احتمالی در اجرای مصوبه تن‌کیلومتر جلسات تخصصی هر ماه برگزار و با توجه به تغییرات قیمت، اقلام هزینه‌ای ناوگان،  مبلغ نرخ تن کیلومتر به‌صورت دوره‌ای به‌روز شود.

در صورت وجود پرسش، آنرا از طریق این فرم برای ما ارسال کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.